Úvod DOPRAVA Vysvetlivky pojmov

Vysvetlivky pojmov

Antidekubitné = proti prosezeninám alebo preležaninám, tj. aby sa nevytvárali dekubity (odreniny). Liečba je veľmi obtiažna, dôležité je časté polohovanie. Antidekubitné pomôcky pomáhajú, ale nie sú všemocné.


Antialergický paplón - je všeobecný pojem, pretože alergií je veľa. Je to paplón prateľný nad 60 ° C, tým pádom hygienickejšie a likvidujúci roztoče.


Antiroztočová - odolná proti roztočom.


Antiroztočová úprava v našich výrobkoch je u značky K1 60 CELEBRITY = vlákno je vyrábané špeciálne, kde v počiatočnej fáze výroby sú rozptýlená aditíva po celom objeme hmoty. Nie sú nanášaná iba na povrchu, preto je táto úprava najtrvanlivejší a odolná po mnohonásobnom praní. Vlákna "FILLWELL WellCare" od firmy WELLMAN®, ÍRSKO sú nositeľom trvalých protimikrobiálnych a protiplesňových vlastností a zároveň pôsobí proti roztočom, roztočovým alergénom a mikroorganizmom.


Antistress vlákno = Karbónové vlákno slúžiace na odvod statickej elektriny napätia.


Antibakteriálne - odolná proti baktériám


Duté vlákno - vlákno s dutým vnútrom. Zlepšuje izolačné vlastnosti, vďaka dutine.


Lenivá pena alebo pamäťová pena alebo viskoelastická alebo termoaktívna je pena, ktorá sa pri kontakte s teplom tela zahrieva a prispôsobuje, pomaly sa vracia. Odolná a pružná úprava zaručuje dlhú trvanlivosť. Pozor, nesmie sa prať, stratila by svoje vlastnosti.


Polyesterové vlákno = skratka PES = syntetické (umelé vlákno)


Polystyrén EPS = zpěňovatelný polystyrén je vyrábaný vo forme malých guľôčok nasýtených pod tlakom nadúvadlom (ľahkým uhovodíkem). Vzhľadom k neschopnosti viazať na seba vlhkosť sa v nich nedržia roztoče.


Polyuretán = PUR = ľudovo povedané molitan.


Silanizovane vlákno = odpudzuje prachové častice, zaručuje jemnosť a hebkosť, možnosť prania do 90 ° C bez straty vlastností, veľká odolnosť proti opotrebovaniu.


Úplet = textília vytvorená prevliekaním jednotlivých očiek nití.

© 2024, HIPPOinvest Development,a.s. – všetky práva vyhradené

Zásady o spracovaní osobných údajov | Mapa stránok

eBRÁNA | B2C Brána |

Preskočiť na začiatok stránky