Úvod DOPRAVA Tipy ako vybrať paplón na spanie na celý rok

Tipy ako vybrať paplón na spanie na celý rok

Paplón musíte vždy vyberať tak, aby ste sa pod ním hlavne cítili pohodlne. To je pre vás najdôležitejšie kritérium. Veľmi tiež záleží na podmienkach, v ktorých spíte. Ak máte spálňu orientovanú na juh, po väčšinu roka je v nej teplejšie ako v spálni v severnej časti bytu. Môžeme tiež preferovať určitú hrúbku paplónu. Nie vždy totiž platí, že čím je paplón hrubšie, tým viac hreje. A alergici už dobre vedia, že ich paplón musí byť hypoalergénny. V neposlednom rade rozhoduje aj to, či sa chcete o paplón deliť s partnerom, alebo ju mať len a len pre seba.

Aby vám bolo v lete aj v zime príjemne

Dětská přikrývka z dutého vláknaNajčastejším problémom bežných paplóů je, že sa nedokážu prispôsobiť aktuálnej teplote. V zime nám je príjemne teplo, ale v lete už pod paplónem nevydržíme. To neznamená, že musíte kupovať rovno dva paplóny naraz. ideálne sú celoročné paplóny, ktoré v sebe majú optimálne množstvo výplne, alebo sú tvorené dvomi rôzne silnými paplóny. V lete stačí jednu z nich odopnúť a v zime je zase spojiť.

  • Hrejivý zimný paplón nemusí byť vždy čo najhrubšia. Hlavné je, aby bola nadýchaná, ľahká a dobre priedušná. Najvhodnejším materiálom na zimu je vlna, ale poslúži aj kvalitné mikrovlákno.
  • V lete chceme naopak perinu, ktorá nás ochladí. Paplón z hedvábu s tenkou vrstvou priedušných vlákien vám zaistí pokojný a príjemný spánok aj v sparnom lete.

Paplóny pre alergikov

Moderní přikrývka z dutého vláknaVšetky lôžkoviny, v ktorých spia alergik, by mali byť pratelné aj pri vyšších teplotách. Výplne sú najčastejšie tvorené dutým vláknom, ktoré tvoria nehostinné prostredie pre roztoče (neposkytuje mu potravu ako prírodné materiály). Duté vlákna sú nielen hypoalergénne, ale aj ľahká, vzdušná a nadýchaná. Pokiaľ vo svojej spálni neznesiete inú perinu než tú z prírodného vlákna, aj tak pre vás máme riešenie. Výrobcovia ošetrujú tieto paplóny špeciálnymi prípravkami, ktoré zaisťujú ochranu pred roztočmi.

Roztoče okom nepostrehnete, ale verte, sú tam. A ak máte alergiu na roztoče, odporúčame používať paplóny a vankúše, ktoré môžete prať aspoň na 60°C. Pri tejto teplote totiž môžete roztoče zlikvidovať. Bohužiaľ je to nekonečný boj. Tma, vlhkejši vzduch približne 70-80% a teplota 22-26°C a množia sa ako "kobylky". Výhoda proti prírodným materiálom je predovšetkým v možnosti prania. V našej ponuke tiež nájdete antialergické paplóny a vankúše so špeciálnou úpravou vlákien proti roztočom K1 CELEBRITY 60 , to Vám v & nbsp; boji proti týmto potvorkám pomôže. Ešte jedna drobná rada, ráno jako náhle vstanete, nie je najlepší hneď ustlať, ale nechať lôžko vyvetrať.

Keď sa chcete o perinu podeliť

Niekto dáva prednosť vlastnej perine, do ktorej sa môže zababušiť, niekto zase preferuje spoločnú perinu. Moderné francúzske paplóny sú určené pre dvoch. Nemajte obavu - sú dostatočne veľké na to, aby ste sa prikryli vy aj váš partner. Žiadne preťahovanie teda nehrozí. Pre výber francúzskej paplóny platia rovnaké pravidlá - sledujte materiály, z ktorých sú vyrobené, hrúbku, výplň a tiež rozmer..

TIP na záver: Paplóny z dutého vlákna perte v práčke na 60 stupňov. Odporúčame sušiť periny v sušičke. Do bubna pridajte tiež 3 tenisové loptičky, ktoré perinu krásne našuchoria.

Kontaktný formulár

Položky označené hviezdičkou (*) sú povinné.

© 2024, HIPPOinvest Development,a.s. – všetky práva vyhradené

Zásady o spracovaní osobných údajov | Mapa stránok

eBRÁNA | B2C Brána |

Preskočiť na začiatok stránky