Úvod DOPRAVA Ako správně vyprať paplón a vankúš

Pranie prešívaných paplónov a vankúšov


V prvom rade musíte mať dostatočne veľkú práčku. Nie je problém vyprať letný paplón, ten nastane keď sa rozhodnete vyprať objemnejši paplón. Nie každý má práčku na 7 a viac kg. Francúzsky paplón sa Vám pravdepodobne nepovedie do práčky ani napchať a budete musieť využiť služby nejaké profesionálne práčovne. Ovšem duo deka, ktorá sa dá rozložiť na 2, to je iná.

 Tak teda, ak dáte paplón do bubna práčky, mal by byť naplnený najlepšie do 80%. Prečo? Prací prostriedok prenikne ľahko do hĺbky vlákna, paplón bude mať vnútri bubna dostatok miesta pre pohyb a páchanie bude dostatočné pre to, aby Vám nezostal prášok v paplóne.


Čo sa týka teploty prania a sušenia, vždy dodržujte pokyny uvedené výrobcom. Tie sú uvedené na etikete každého výrobku. Pozor, každý textilný výrobok "musí" mať etiketu so symbolmi údržby.


Ak máte problémy napr. s krvácaním z nosa, iste viete, že najlepšie je predprať výrobok v studenej vode. Najlepšie ešte pred zaschnutím. Stačí preprať v ruke len konkrétne miesto zašpinenia a potom dať do práčky. Väčšinou to úplne stačí a nemusíte používať iné zaručene účinné a drahé prípravky.

 


Aviváž na prešívané paplónyvankúše neodporúčame. Použitie aviváže, bráni prirodzeným vlastnostiam materiálu, ako je priedušnosť a nasiakavosť. Skúste radšej biely vínny ocot (kvôli belosti). Dávkovanie však musíte vyskúšať sami. Najlepšie je začať s množstvom ako bolo množstvo aviváže. Ak budete po usušení cítiť ocot, dali ste ho moc. Pokiaľ bude textília tvrdá, dali ste ho málo. Najlepšie, ak je mokrá textília trocha cítiť po octu a po usušení zápach zmizne.

Pokiaľ si s praním neporadíte, využijte služieb profesionálnych práčovní.

pranie vankusov a paplonov

© 2024, HIPPOinvest Development,a.s. – všetky práva vyhradené

Zásady o spracovaní osobných údajov | Mapa stránok

eBRÁNA | B2C Brána |

Preskočiť na začiatok stránky